Міжнародний день енергозбереження

24 листопада 2021 р.

Що таке енергозбереження?Які переваги і недоліки сонячних станцій та вітрових установок?Що в себе включає «зелений тариф»?Як виглядає «розумнй дім»?Як зберегти енергію у побуті?Цілу низку важливих питань обговорили студенти та викладачі кафедри економіки, підприємництва та маркетингу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на тематичному вебінарі присвяченому Міжнародному дню енергозбереження. Під час заходу студенти спеціальностей 075 «Маркетинг», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища» активно ділилися сучасними лайфхаками щодо можливостей збереження енергії і ресурсів. В рамках програми Еразмус+ Жан Моне «Виклики енергоефективності: співпраця України з ЄС» (номер реєстрації 599740-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE) учасники вебінару обговорили європейські підходи нормативної бази та оцінки потенціалу України в сфері енергоефективного будівництва. До заходу долучились представники компанії LUMOS, які презентували принципи роботи сонячної електростанції та представили детальне техніко-економічне обґрунтування доцільності її встановлення. Зокрема, керівник відділу продаж компанії LUMOS Сєднін Андрій наголосив на підвищенні темпів розвитку "зеленої" електроенергії в Полтавському регіоні та популяризацію даного напряму в Україні. В результаті проведеного заходу учасники підкреслили, що вдала колаборація навчання+наука+бізнес є запорукою успішного майбутнього сучасного фахівця. Вона відкриває нові можливості і перспективи для активного студентства, яке прагне до професійного вдосконалення.

Варто відмітити, що Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» активно впроваджує енергоефективні технології та інноваційні будівельні рішення. Так, нещодавно компанія ДТЕК Нафтогаз відкрила у Полтавській політехніці сучасну локацію для проведення заходів, дозвілля студентів та полтавців під гаслом «Зарядись енергією знань!». Алея обладнана LED-ліхтарями, сонячними панелями, які працюють як станції підзарядки різних девайсів.

Тож приєднуйся до ініціатив Еразмус + та не витрачай енергію марно!